Opis
Skarby ziemi – scenariusz zajęć – próbka tekstu
Cele główne:
- Uczeń zna/wie: jakie są różne zasoby naturalne, takie jak woda, minerały, rośliny, zwierzęta.
- Uczeń potrafi: wymienić przykłady zasobów naturalnych oraz wyjaśnić ich znaczenie dla ludzi i środowiska.
- Uczeń rozumie: dlaczego ważne jest dbanie o zasoby naturalne i jak można to robić na co dzień.
Metody pracy:
- Pogadanka: Nauczyciel wprowadza temat, opowiadając o skarbach ziemi i ich znaczeniu.
- Rozmowa kierowana: Pytania i odpowiedzi na temat zasobów naturalnych.
- Burza mózgów: Dzieci dzielą się pomysłami, jak mogą chronić zasoby naturalne.
Formy pracy:
- Praca grupowa
Środki dydaktyczne:
- Komputer
- Projektor multimedialny
- Arkusze papieru (A3 lub A4)
- Farby, pędzle
- Flamastry, kredki
- Wycinanki, kolorowe papierki
- Klej, nożyczki
- Zdjęcia i ilustracje przedstawiające zasoby naturalne (woda, minerały, rośliny, zwierzęta, lasy, powietrze)
- Gazety, czasopisma do wycinania
- Brokat, cekiny, naklejki (opcjonalnie)
Czas trwania:
- 45 minut
Miejsce:
- Salka klasowa
Przebieg zajęć:
- Powitanie (5 minut):
Nauczyciel wita dzieci piosenka „Śpiewające Brzdące – Piosenka powitalna – Piosenki dla dzieci”. Dziecko słucha i tańczy do piosenki.
Śpiewające Brzdące – Piosenka powitalna – Piosenki dla dzieci
Zapraszamy do zakupu najważniejszej części scenariusza, klikając przycisk „Kupuję dostęp do dokumentu”
- PROGRAM WYCHOWAWCZY GRUPY …. – …. LATKÓW NA ROK SZKOLNY - 2024-06-10
- PODSUMOWANIE ARKUSZY OBSERWACJI - 2024-06-10
- Roczne sprawozdanie z pracy dydaktyczno – wychowawczej - 2024-06-10