Mój Dom – scenariusz zajęć – próbka tekstu
Cele Główne
- Uczeń zna/wie:
- Różne rodzaje domów i pomieszczeń znajdujących się w domu.
- Podstawowe funkcje i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń w domu.
- Uczeń potrafi:
- Opisać swój dom oraz pomieszczenia w nim.
- Zidentyfikować i nazwać różne rodzaje domów (dom jednorodzinny, blok, kamienica itp.).
- Wymienić przedmioty znajdujące się w różnych pomieszczeniach.
- Uczeń rozumie:
- Znaczenie domu jako miejsca zamieszkania i jego rolę w życiu człowieka.
- Potrzebę dbania o porządek i bezpieczeństwo w domu.
Metody Pracy
- Pogadanka: Nauczyciel wprowadza temat zajęć, opowiadając o różnych typach domów i ich funkcjach.
- Rozmowa kierowana: Dyskusja z uczniami na temat ich domów, ulubionych pomieszczeń i przedmiotów.
- Burza mózgów: Dzieci wspólnie wymyślają, jakie pomieszczenia można znaleźć w domu i jakie przedmioty się w nich znajdują.
Formy Pracy
- Grupowa: Dzieci pracują w grupach, tworząc plakaty przedstawiające różne pomieszczenia w domu.
Środki Dydaktyczne
- Komputer, projektor multimedialny.
- Artykuły do oznaczenia przestrzeni (np. taśma klejąca, klocki).
- Rekwizyty związane z domem (np. poduszki, ręczniki, zabawki).
- Muzyka (opcjonalnie, do zabawy).
- Arkusze papieru (karton lub papier kolorowy).
- Flamastry, kredki, ołówki, farby.
- Klej, nożyczki, taśma klejąca.
- Tkaniny, papier kolorowy, guziki, kawałki materiałów, wstążki.
- Modelina lub ciasto plastyczne (jeśli tworzenie modeli).
- Zdjęcia różnych typów domów i pomieszczeń (dla inspiracji).
Czas Trwania
- 45 minut
Miejsce
- Salka klasowa
Przebieg zajęć:
- Powitanie (10 minut)
Nauczyciel wita dzieci piosenka „Śpiewające Brzdące – Piosenka powitalna – Piosenki dla dzieci”. Dziecko słucha i tańczy do piosenki.
Zapraszamy do zakupu najważniejszej części scenariusza, klikając przycisk „Kupuję dostęp do dokumentu”
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.