Powitanie wiosny – scenariusz zajęć – próbka tekstu
Cele główne:
- Uczeń zna i rozumie znaczenie nadejścia wiosny oraz związane z nią zmiany w przyrodzie.
- Uczeń potrafi wyrazić swoje obserwacje i odczucia dotyczące wiosny.
- Uczeń rozumie, jakie znaczenie ma dbałość o środowisko naturalne w kontekście zmian pór roku.
Metody pracy:
- Pogadanka na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną.
- Rozmowa kierowana, podczas której dzieci dzielą się swoimi obserwacjami i doświadczeniami.
- Burza mózgów, aby zbadać, co uczniowie wiedzą na temat wiosny i jakie mają oczekiwania.
Formy pracy:
- Praca grupowa
Środki dydaktyczne:
- Komputer z dostępem do multimediów (np. filmy o zmianach pór roku).
- Projektor multimedialny do prezentacji zdjęć i filmów.
- Kwiatki wykonane z papieru, bibuły lub sztuczne kwiatki (po jednym dla każdego dziecka)
- Nagranie utworu „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego
- Odtwarzacz muzyki
- Arkusze papieru, kolorowy papier, flamastry, kredki, farby, klej, nożyczki.
- Materiały do tworzenia modeli ogrodów: bibuła, wata, patyczki, kamyczki, sztuczne kwiaty, itp.
Czas trwania:
45 minut
Miejsce:
Salka klasowa
Przebieg zajęć:
- Wprowadzenie (5 minut)
Nauczyciel wita dzieci piosenką „RADOSNE POWITANIE”. Dzieci wraz z nauczycielem śpiewają piosenkę powitalną.
Tekst piosenki: Radosne powitanie – Piosenka na rozpoczęcie zajęć w przedszkolu 🎵😊 słowa: Kalina Rokosz, muzyka: Michał Witek
Zapraszamy do zakupu najważniejszej części scenariusza, klikając przycisk „Kupuję dostęp do dokumentu”
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.