Arktyka i Antarktyda – scenariusz zajęć – próbka tekstu
Cele główne:
- Uczeń zna/wie: podstawowe informacje o Arktyce i Antarktydzie, takie jak ich lokalizacja, klimat i mieszkańcy.
- Uczeń potrafi: rozróżniać Arktykę i Antarktydę, opisywać ich cechy charakterystyczne oraz uczestniczyć w pracy grupowej.
- Uczeń rozumie: różnice między Arktyką a Antarktydą, w tym ich wpływ na życie roślin i zwierząt.
Metody pracy:
- Pogadanka
- Rozmowa kierowana
- Burza mózgów
Formy pracy:
- Grupowa
Środki dydaktyczne:
- Komputer
- Projektor multimedialny
- Kolorowe chusty (symulujące lód i śnieg)
- Pluszowe zwierzątka (pingwiny, niedźwiedzie polarne, foki)
- Obrazki przedstawiające zwierzęta Arktyki i Antarktydy
- Hula-hoopy lub obręcze (symulujące tor przeszkód)
- Muzyka (może być instrumentalna, np. z dźwiękami przyrody)
- Arkusze papieru (białego lub niebieskiego)
- Farby plakatowe
- Pędzle
- Kredki, mazaki
- Wata (symulująca śnieg)
- Papier kolorowy (biały, niebieski, szary, zielony, brązowy)
- Nożyczki
- Klej
- Brokat
- Szablony zwierząt (pingwiny, niedźwiedzie polarne, foki)
- Drobne elementy dekoracyjne (np. kuleczki styropianowe, kawałki folii)
Czas trwania:
- 45 min
Miejsce:
- Salka klasowa
Przebieg zajęć:
- Powitanie (5 minut):
Nauczyciel wita dzieci piosenka „Śpiewające Brzdące – Piosenka powitalna – Piosenki dla dzieci”. Dziecko słucha i tańczy do piosenki.
Zapraszamy do zakupu najważniejszej części scenariusza, klikając przycisk „Kupuję dostęp do dokumentu”
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.